You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Wakacyjna akcja gry w padla

Polska Federacja Padla oraz ProPadel uruchamiają letnią akcję dla dzieci. Chcesz się wyróżnić… Zabierz dziecko na darmowe zajęcia gry w padla!

  • Polska Federacja Padla, której nadrzędnym celem jest prowadzenie działań na rzecz rozwoju dyscypliny sportowej jaką jest padel oraz promocji aktywnego spędzania czasu, podjęła współpracę z warszawskim klubem ProPadel
  • Celem współpracy jest zainteresowanie rodziców i dzieci jedną z najszybciej rozwijających się na świecie dyscyplin sportowych – grą w padla
  • W ramach projektu zorganizowane będą darmowe zajęcia gry w padla, mecze pokazowe reprezentantów Polski oraz wydarzenie końcowe podsumowujące projekt.

Akcja pod hasłem Chcesz się wyróżnić. Zabierz dziecko na darmowe zajęcia gry w padla! rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do końca wakacji. W sierpniowe weekendy wszyscy chętni wraz ze swoimi pociechami będą mogli wziąć udział w darmowych zajęciach oraz w meczach pokazowych, które odbywać się będą na kortach ProPadel w Warszawie. Więcej informacji na temat klubu można znaleźć na stronie https://propadel.pl/

Zajęcia są bezpłatne i będą realizowane w dwóch kategoriach wiekowych: 6-8 lat oraz 9-12 lat. Każdy trening potrwa godzinę. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jakie są podstawowe uderzenia w padlu, jak trzymać rakietę i będą mogły nauczyć się gry pod okiem profesjonalnych trenerów. Dla grup bardziej zaawansowanych przewidziane są mini turnieje z nagrodami. Informacje na temat planowanych wydarzeń można znaleźć również na stronie https://propadel.pl/propadel/zajecia-dla-dzieci/

Wystarczy zgłosić chęć udziału w określonych zajęciach telefonicznie pod numerem 730 224 227 lub w recepcji biura klubu ProPadel przy ul. Jutrzenki 12.

Dziś każdy wie jak ważna jest aktywność dziecka dla jego zdrowia i dobrej kondycji. Dyscyplin sportowych i możliwości gry jest wiele, ale my chcielibyśmy tą akcją pokazać że warto postawić na padla, który gwarantuje nie tylko ruch i wyjątkową radość z gry, ale także doskonałą zabawę i szybkie efekty w poziomie gry dla regularnie trenujących. Mocno wierzymy, iż dzięki takim akcjom wyłoni się grupa młodych kadrowiczów, którzy reprezentować będą nasz kraj na arenie międzynarodowej – podkreśla Jakub Słowiński, Dyrektor sportowy w Polskiej Federacji Padla.

Dodatkowo PFP oraz ProPadel zorganizują mecze pokazowe najlepszych zawodników z Polski, a także wydarzenie podsumowujące akcję, na którym nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dla dorosłych.

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w akcji, ale też namawiamy do zabrania kolegi, koleżanki czy sąsiada. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób uda nam się dotrzeć do jak największej liczby dzieci. Chcielibyśmy w ten sposób otworzyć jeszcze jedną furtkę rodzicom, którzy często zastanawiają się na jakie zajęcia zapisać swoje dziecko, tak aby miało możliwość ruchu i dobrej zabawy i żeby mogło wyróżnić się wśród swoich rówieśników- podkreśla Maciej Naduk Menadżer w klubie ProPadel.

Projekt zakłada udział dzieci z całej Polski. Akcji towarzyszyć będzie kampania komunikacyjna w kanałach społecznościowych PFP oraz ProPadel a także na stronach Interia.pl.

Regularne zajęcia dla dzieci w sezonie zimowym 2020/2021 zostaną uruchomione od początku września. Wszystkie osoby, które zapiszą się w trakcie akcji na regularne zajęcia treningowe otrzymają 20% zniżki na  zajęcia we wrześniu. W październiku odbędą się mistrzostwa Polski w padlu, które zorganizowane zostaną także w kategoriach młodzieżowych. Będą mogły wziąć w nich udział dzieci regularnie trenujące.  

Harmonogram akcji:

9.08 niedziela godz. 11:00-13:00 – darmowe zajęcia pokazowe oraz godz. 13:00 – mecz pokazowy reprezentantów Polski

15.08 sobota godz. 11:00-13:00 – darmowe zajęcia pokazowe

23.08 niedziela godz. 12:00-14:00 – darmowe zajęcia pokazowe 

30.08 niedziela godz. 11:00-14:00 – finał akcji, darmowe zajęcia, turniej dla dzieci, konkursy i inne atrakcje

***

Co to jest padel?

Padel to sport rakietowy. Zawiera w sobie zarówno elementy tenisa jak i squasha, jest grą podwójną deblową. Jest uważny za jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie.

Padel jest dyscypliną sportową, w której nie obowiązują granice wiekowe. Jest to gra zespołowa, zarówno dla zaawansowanych sportowców jak i amatorów, pełni funkcję rekreacyjną dla całych rodzin. Obecnie około 10 milionów ludzi  jest aktywnie zaangażowanych w uprawianie tej dyscypliny sportu.

***

Polska Federacja Padla– organizacja zrzeszająca pasjonatów sportu, innowacji w sporcie  i przede wszystkim miłośników padla. Głównym celem zapisanym w statucie PFP jest promocja gry w padla i promocja zdrowego stylu życia.  Federacja wspiera wszystkich zainteresowanych  rozwojem tej dyscypliny sportowej, w tym zawodników, graczy początkujących, młodzież oraz seniorów, wszystkie osoby które czują potrzebę ruchu i szukają sportu, z którego mogą czerpać radość i satysfakcję. Doradza także zainteresowanym, którzy widzą w padlu potencjał biznesowy. Więcej informacji na www.pfpadla.pl

Klub PROPADEL Warsaw to pierwszy kryty klub do gry w padla w Polsce – unikalne miejsce wyposażone w najwyższej jakości korty. Klub współpracuje z Polską Federacją Padla, Reprezentacją Narodową oraz posiada profesjonalną kadrę trenerską. Klub zlokalizowany jest w Warszawie – ul. Jutrzenki 12 – w miejscu z dogodnym dojazdem i dużym parkingiem. Działa 7 dni w tygodniu w godzinach 10-23, dysponuje wydzieloną strefą odpoczynku gdzie znajduje się także kącik dla dzieci. Więcej informacji na www.propadel.pl