Jednym ze znaczących i spektakularnych wydarzeń padlowych, które miało miejsce do tej pory w świecie dynamicznego rozwoju tej dyscypliny sportowej to Mistrzostwa Polski w padlu dla dziennikarzy i sportowców. W mistrzostwach udział wzięły m.in. znane i lubiane osobowości sportowe, telewizyjne i radiowe m.in. Zbigniew Boniek, Tomasz Hajto, Jerzy Dudek, Tomasz Kłos, Mariusz Czerkawski czy Sławomir Szmal oraz inni znani sportowcy i dziennikarze.
Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Tomasz Smokowski, od pewnego czasu wielki fan nowej w naszym kraju dyscypliny sportowej jaką jest padel. Zainspirowany dobrą zabawą i integracyjnym charakterem tej gry zdecydował się namówić grono sportowe i dziennikarskie, aby przeprowadzić zawody w padlu. Do turnieju zgłosiły się 24 pary zawodników. Wszyscy zacięcie walczyli o jak najlepsze wyniki, rywalizując jednocześnie na pięciu kortach.
Wrażenie na kibicach zrobił Robert Podoliński, który stworzył trenerski duet z Leszkiem Ojrzyńskim. Panowie grali bardzo technicznie przenosząc na kort umiejętności zdobyte przy grze w tenisa. Kibice również chwali sobie doskonała formę grającego po raz pierwszy w padla na tym właśnie turnieju Mariusza Czerkawskiego, który występował w parze z Jerzym Dudkiem.
Doskonale na korcie czuł się również Tomasz Hajto, który wykazywał się dużą determinacją i który razem z Tadeuszem Tarasinem rozegrał zwycięskie spotkanie z parą Dudek/Czerkawski. Mecz ten zakończył się po trzech setach i dostarczył dużo emocji kibicom. Jednak największe zainteresowanie na korcie wzbudził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek grał w parze z Hiszpanem Enrikiem Parerą (Escola Varsovia). Para osiągnęła bardzo dobry wynik. Ostatecznie dotarła do finału i tam dopiero przegrała.
Zwycięska parą mistrzostw w padla okazali się Bartosz Ignacik (Canal Plus) i Tomasz Sokołowski (były piłkarz Legii i reprezentacji Polski).
Zawodnicy i kibice byli pod wrażeniem Warszawskiej imprezy. Wydarzenie było nie tylko dowodem na to, że w tym sporcie mogą rywalizować zawodnicy na różnym poziomie zaawansowania, ale także stało się powszechną promocją padla w Polsce- dyscypliny która uważana jest za jedną z najszybciej rozwijających się w ostatnim czasie na świecie.
„ Nawet na poziomie amatorskim padel to sport, który sprawia mnóstwo frajdy. Jest przy tym bardzo egalitarny – naprawdę nie trzeba wiele umieć, by móc rywalizować z lepszymi od siebie.” – podkreślał Tomasz Smokowski.