POLSKA FEDERACJA PADLA, INFOLINIA 607 576 322
Zasady
Na czym polega

Standardowy kort ma wymiary 10×20 m i przeznaczony jest do gry 2 par. Można grać także we 2 osoby na korcie treningowym o wymiarach 6x20m. Tak jak w przypadku tenisa siatka oddziela pola przeciwników, jednak gra odbywa się wewnątrz zamkniętego kortu, podobnie jak w squashu. Nawierzchnia pokryta jest sztuczną trawą i otoczona ogrodzeniem z siatki. Dodatkowo tylne ściany i cześć bocznych zabudowane są szklanymi panelami, które biorą udział w grze (piłka może się od nich odbijać). Tylne panele mają wysokość 3m, boczne na dwóch pierwszych metrach długości mają wysokość 3m, a na następnych dwóch – 2m.

Gra towarzyska

W padla może grac każdy : od lat 7 do 70. W Hiszpanii najmłodsi gracze mają 4 lata! Dużą zaletą jest fakt, że w rozgrywce mogą brać udział gracze na innym poziomie zaawansowania i o różnych możliwościach fizycznych, apodstawy można opanować już w „kilka chwil”, co pozwala cieszyć się grą od samego początku. Dynamika rozgrywki daje dużo radości i satysfakcji.
SZCZEGÓŁOWE ZASADY

Rakieta

Składa się z „główki” i „rączki”rakieta
Rączka – max długość 20cm, max szerokość 50mm; max grubość 50mm. Główka – zróżnicowana długość, suma długości rączki i główki nie może przekroczyć 45,5cm. Dopuszczalna jest tolerancja przy pomiarze 2,5%. Powierzchnia rakietki którą się odbija jest perforowana (nieskończona ilość otworów o cylindrycznym kształcie, wielkości 9-13mm w części centralnej. Otwory nie mogą być rozmieszczone bliżej niż 4 cm od krawędzi.Rakietka musi posiadać nie elastyczny sznurek o max. długości 35cm, przymocowany do rączki który podczas gry obligatoryjnie musi być przełożony na nadgarstek jako zabezpieczenie przed wypadkiem.

PARTNERZY